Teams

Australia

Fourth: Helen Williams (skip)
Third: Kim Forge (vice-skip)
Second: Ashleigh Street
Lead: Michelle Fredericks Armstrong
Alternate: Anne Powell

Coach: Robert Armstrong

China

Fourth: Yilun Jiang (skip)
Third: Xindi Jiang (vice-skip)
Second: Mingyue Yao
Lead: Hui Yan
Alternate: Xu Meng

Coach: Marcel Rocque

Hong Kong

Fourth: Ling-Yue Hung (skip)
Third: Julie Morrison (vice-skip)
Second: Ada Shang
Lead: Ashura Wong
Alternate: Grace Bugg

Coach: Rick Collins

Japan

Fourth: Satsuki Fujisawa (skip)
Third: Chinami Yoshida (vice-skip)
Second: Mari Motohashi
Lead: Yurika Yoshida
Alternate: Yumi Suzuki

Coach: James Lind

Korea

Fourth: EunJung Kim (skip)
Third: KyeongAe Kim (vice-skip)
Second: SeonYeong Kim
Lead: YeongMi Kim
Alternate: Chohl Kim

Coach: MinJung Kim

New Zealand

Fourth: Bridget Becker (skip)
Third: Jessica Smith (vice-skip)
Second: Thivya Jeyaranjan
Lead: Holly Thompson
Alternate: Emma Sutherland

Coach: Nelson Ede

Australia

Lead: Hugh Millikin (skip)
Fourth: Dean Hewitt (vice-skip)
Third: Ian Palangio
Second: Christopher Ordog
Alternate: Jay Merchant

Coach: Archie Merchant

China

Fourth: Dejia Zou (skip)
Third: Qiang Zou (vice-skip)
Second: Jingtao Xu
Lead: Zhilin Shao
Alternate: Yanlong Ma

Coach: Marcel Rocque

Chinese Taipei

Fourth: Randolph Shen (skip)
Third: Nicholas Hsu (vice-skip)
Second: Brendon Liu
Lead: Ting-Li Lin

Coach: Roger Friesen

Hong Kong

Fourth: Jason Chang (skip)
Third: Derek Leung (vice-skip)
Second: Teddie Leung
Lead: Martin Yan
Alternate: John Li

Coach: Rick Collins

Japan

Fourth: Yusuke Morozumi (skip)
Third: Tetsuro Shimizu (vice-skip)
Second: Tsuyoshi Yamaguchi
Lead: Kosuke Morozumi
Alternate: Kohsuke Hirata

Coach: Hatomi Nagaoka

Kazakhstan

Fourth: Viktor Kim (skip)
Third: Abylaikhan Zhuzbay (vice-skip)
Second: Joan Akhmad
Lead: Dinislam Aimishev

Korea

Fourth: Chang-Min Kim (skip)
Third: Se-Hyeon Seong (vice-skip)
Second: Eun-Su Oh
Lead: Ki-Bok Lee
Alternate: Min-Chan Kim

Coach: Myung-Sup Lim

New Zealand

Fourth: Sean Becker (skip)
Third: Warren Dobson (vice-skip)
Second: Brett Sargon
Lead: Anton Hood
Alternate: Hamish Walker

Coach: Peter Becker

Qatar

Fourth: Nabeel Alyafei (skip)
Third: Ahmed Al-Fahad (vice-skip)
Second: Abdulrahman Alyafei
Lead: Salem Ali

Coach: Lajos Belleli

Teams

Women Men
aus - Australia AUS - Australia
chn - China CHN - China
hkg - Hong Kong HKG - Hong Kong
jpn - Japan JPN - Japan
kor - Korea KAZ - Kazakhstan
nzl - New Zealand KOR - Korea
qat - Qatar NZL - New Zealand
QAT - Qatar
TPE - Chinese Taipei