World Mixed Curling Championship 2019

12 October - 19 October 2019 | Aberdeen, Scotland

#curling #WMxCC2019

loading animation

Andorra

4 : Lisa Anne FOWLER
3 : Valentin ORTIZ
2 : Ana ARCE (Vice-Skip)

Australia

4 : Anne POWELL
3 : Steve JOHNS
2 : Kim FORGE (Vice-Skip)

Austria

4 : Jill WITSCHEN (Vice-Skip)
2 : Johanna HOESS
1 : Gernot HIGATZBERGER

Belarus

3 : Vitali BURMISTRAU
2 : Marhartya DZIASHUK
1 : Dmitriy BARKAN (Vice-Skip)

Belgium

3 : Stephane VANDERMEEREN
2 : Danielle BERUS
1 : Dirk HEYLEN (Vice-Skip)

Brazil

4 : Samanta YANG
2 : Alessandra BARROS (Vice-Skip)
1 : Marcio RODRIGUES

Canada

4 : Sara OLIVER
3 : Brendan BILAWKA
2 : Meghan WALTER (Vice-Skip)

Chinese Taipei

4 : Stephanie LEE
3 : Ken HSU
2 : Ko YANG (Vice-Skip)

Croatia

4 : Marija SIMUNJAK
3 : Davor DZEPINA
2 : Zrinka MUHEK (Vice-Skip)

Czech Republic

4 : Martina MOKRISOVA
3 : Samuel MOKRIS
1 : Dalibor MIKLIK (Vice-Skip)

Denmark

4 : My LARSEN
3 : Henrik HOLTERMANN
2 : Jasmin LANDER (Vice-Skip)

England

4 : Kathryn SPAIN
3 : Jonathan HAVERCROFT
1 : Stuart BRAND (Vice-Skip)

Estonia

4 : Kaidi ELMIK
3 : Mihhail VLASSOV
2 : Triin MADISSON (Vice-Skip)

Finland

4 : Tiina SUURIPAA (Vice-Skip)
3 : Leo OUNI
2 : Lotta IMMONEN

France

4 : Celine LAGREE (Vice-Skip)
3 : Laurent VERGNAUD
2 : Eva LAFAGE

Germany

4 : Petra TSCHETSCH (Vice-Skip)
3 : Benny KAPP
2 : Pia-Lisa SCHOELL

Hong Kong

4 : Ashura WONG
3 : Martin YAN
2 : Ling-Yue HUNG (Vice-Skip)

Hungary

4 : Blanka DENCSO (Vice-Skip)
3 : Gergely SZABO
2 : Ildiko SZEKERES

Ireland

4 : Niamh BEGLEY LUKE
3 : Craig WHYTE
2 : Ailsa ANDERSON (Vice-Skip)

Italy

4 : Sara ALIBERTI
3 : Julien Michele GENRE
1 : Fabio SOLA (Vice-Skip)

Japan

4 : Mina KOBAYASHI
3 : Asei NAKAHARA
2 : Momoha TABATA (Vice-Skip)

Kazakhstan

4 : Angelina EBAUYER
1 : Sitora ALLIYAROVA (Vice-Skip)

Korea

4 : Yujin SONG
3 : Jaeik JEON
2 : Hyeji JANG (Vice-Skip)

Kosovo

4 : Mirjeta SHATRI
3 : Eric SHABAJ
2 : Eldena DAKAJ (Vice-Skip)

Latvia

4 : Dace SPILNERE-PUCINA
3 : Didzis PETERSONS
1 : Janis RUDZITIS (Vice-Skip)

Luxembourg

4 : Susi BENOY
3 : Marc HUSI
2 : Karen WAUTERS (Vice-Skip)

New Zealand

3 : Benjamin FREW
2 : Mhairi-Bronte DUNCAN
1 : Kieran FORD (Vice-Skip)

Nigeria

4 : Carolay COLE-STREHLOW
2 : Susana COLE (Vice-Skip)
1 : Harold WOODS III

Norway

4 : Eirin MESLOE
3 : Harald SKARSHEIM RIAN
1 : Wilhelm NAESS (Vice-Skip)

Poland

4 : Zuzanna RYBICKA
3 : Konrad STYCH
2 : Ewa NOGLY (Vice-Skip)

Russia

4 : Daria MOROZOVA
3 : Daniil GORYACHEV
2 : Anastasia MOSKALEVA (Vice-Skip)

Scotland

4 : Katie McMILLAN
3 : Mark TAYLOR
2 : Kirstin BOUSIE (Vice-Skip)

Slovakia

4 : Tomas PITONAK
3 : Slavka MAKOVNIKOVA
1 : Daniela MATULOVA (Vice-Skip)

Slovenia

4 : Marusa GORISEK (Vice-Skip)
3 : Jost LAJOVEC
2 : Nadja PIPAN

Spain

4 : Leire OTAEGI
3 : Mikel UNANUE
2 : Oihane OTAEGI (Vice-Skip)

Sweden

4 : Linda STENLUND
3 : Axel SJOEBERG
2 : Vilma AAHLSTROEM (Vice-Skip)

Switzerland

3 : Kevin WUNDERLIN
2 : Jenny PERRET
1 : Martin RIOS (Vice-Skip)

Turkey

4 : Alican KARATAS
3 : Oznur POLAT
2 : Ugurcan KARAGOZ (Vice-Skip)

United States

4 : Sydney MULLANEY
3 : Eli CLAWSON
2 : Katherine GOURIANOVA (Vice-Skip)

Wales

4 : Laura BEEVER
3 : Andrew TANNER
2 : Dawn WATSON (Vice-Skip)