Schedule

The playing and practice schedule and LIVE games on World Curling TV:

 2016 WJCC Schedule of Play
Some files may require programs or viewers to open or view the download: Acrobat Reader
Date Time Sheet A Sheet B Sheet C Sheet D Sheet E
Sunday 6 March w1 09:00 kor v rus usa v swe tur v hun can v sui jpn v sco
M1 14:00 SUI v TUR SCO v NOR USA v CAN KOR v RUS DEN v SWE
w2 19:00 swe v can rus v sui jpn v kor sco v hun usa v tur
Monday 7 March M2 09:00 NOR v KOR TUR v RUS DEN v SUI SWE v CAN SCO v USA
w3 14:00 hun v usa kor v sco rus v can tur v jpn swe v sui
M3 19:00 CAN v SCO SUI v SWE TUR v KOR USA v DEN NOR v RUS
Tuesday 8 March w4 09:00 sui v jpn tur v can sco v swe hun v kor rus v usa
M4 14:00 RUS v DEN USA v KOR SWE v NOR CAN v SUI TUR v SCO
w5 19:00 tur v swe jpn v rus kor v sui usa v sco can v hun
Wednesday 9 March M5 09:00 USA v NOR DEN v TUR SUI v RUS SCO v SWE KOR v CAN
w6 14:00 jpn v hun swe v kor can v usa sui v tur sco v rus
M6 19:00 DEN v CAN NOR v SUI KOR v SCO RUS v USA SWE v TUR
Thursday 10 March w7 09:00 usa v sui sco v tur hun v rus jpn v swe kor v can
M7 14:00 SCO v RUS SWE v USA CAN v TUR DEN v NOR SUI v KOR
w8 19:00 rus v tur can v jpn sui v sco kor v usa hun v swe
Friday 11 March M8 09:00 TUR v USA KOR v DEN RUS v SWE SUI v SCO CAN v NOR
w9 14:00 can v sco sui v hun usa v jpn swe v rus tur v kor
M9 19:00 KOR v SWE RUS v CAN SCO v DEN NOR v TUR USA v SUI
Saturday 12 March w/M 09:00 Tie-breaker Games (if required)
PD 14:00 Junior Women - 1 v 2 & 3 v 4 and Junior Men - 1 v 2 & 3 v 4
SF 19:00 Junior Women & Junior Men - Semi-final Games
Sunday 13 March wF 09:00 Junior Women - Gold & Bronze Medal Games
MF 14:00 Junior Men - Gold & Bronze Medal Games
w/M 16:30 Closing Ceremonies & Medal Presentations (on-ice)
w/M 19:00 Farewell Banquet - Grand Hall Taarnby Curling Club
Games live on http://www.youtube.com/WorldCurlingTV
EST/EDT local/CET KST
Day Date Toronto Taarnby Seoul Session Feature Game
Sunday 06 Mar 0800 1400 2200 M1 DENMARK v SWEDEN
1300 1900 0300 w2 Sweden v Canada
Monday 07 Mar 0800 1400 2200 w3 Hungary v USA
1300 1900 0300 M3 CANADA v SCOTLAND
Tuesday 08 Mar 0300 0900 1700 w4 Switzerland v Japan
0800 1400 0300 M4 RUSSIA v DENMARK
Wednesday 09 Mar 0300 0900 1700 M5 USA v NORWAY
0800 1400 0300 w6 Scotland v Russia
Thursday 10 Mar 0800 1400 2200 M7 SWITZERLAND v KOREA
1300 1900 0300 w8 Russia v Turkey
Friday 11 Mar 0800 1400 2200 w9 Canada v Scotland
1300 1900 0300 M9 USA v SWITZERLAND
Saturday 12 Mar 0800 1400 2200 Women Playoff Game 3v4
1300 1900 0300 Men Semifinal Game
Sunday 13 Mar 0400 0900 1700 w Junior Women Gold
0900 1400 0300 M Junior Men Gold
Date Time Sheet A Sheet B Sheet C Sheet D Sheet E
Saturday 5 March w 10:00 - 11:00 tur kor rus usa swe
w 12:00 - 13:00 can jpn sco hun sui
w/M 13:30 - 14:00 Team Meeting - Grand Hall Taarnby Curling Club
M 14:30 - 15:30 CAN TUR NOR SCO USA
M 16:30 - 17:30 RUS SUI SWE DEN KOR
w/M 19:30 Welcome Reception - Grand Hall Taarnby Curling Club