World Mixed Curling Championship 2019

12 October - 19 October 2019 | Aberdeen, Scotland

#curling #WMxCC2019

loading animation

Andorra

3 : Enric MORRAL (Vice-Skip)
2 : Cesar MIALDEA
1 : Valentin ORTIZ

Australia

4 : Anne POWELL
3 : Steve JOHNS
2 : Kim FORGE (Vice-Skip)

Austria

4 : Jill WITSCHEN (Vice-Skip)
2 : Johanna HOESS
1 : Gernot HIGATZBERGER

Belarus

3 : Vitali BURMISTRAU
2 : Marhartya DZIASHUK
1 : Dmitriy BARKAN (Vice-Skip)

Belgium

4 : Tom VAN WATERSCHOOT (Vice-Skip)
3 : Jeroen SPRUYT
1 : Bram VAN LOOY

Brazil

4 : Samanta YANG
2 : Alessandra BARROS (Vice-Skip)
1 : Marcio RODRIGUES

Canada

3 : Val SWEETING (Vice-Skip)
2 : Shannon BIRCHARD
1 : Briane MEILLEUR

Chinese Taipei

4 : LEE Stephanie
3 : HSU Ken
2 : YANG Ko (Vice-Skip)

Croatia

3 : Bruno SAMARDZIC (Vice-Skip)
2 : Miroslav JURKOVIC
1 : Vedran HORVAT

Czech Republic

3 : Alzbeta BAUDYSOVA (Vice-Skip)
2 : Michaela BAUDYSOVA
1 : Ezen KOLCEVSKAJA

Denmark

3 : Mathilde HALSE (Vice-Skip)
2 : Denise DUPONT
1 : Lina KNUDSEN

England

4 : Kathryn SPAIN
3 : Jonathan HAVERCROFT
1 : Stuart BRAND (Vice-Skip)

Estonia

3 : Liisa TURMANN (Vice-Skip)
2 : Heili GROSSMANN
1 : Erika TUVIKE

Finland

4 : Tiina SUURIPAA (Vice-Skip)
3 : Leo OUNI
2 : Lotta IMMONEN

France

4 : Celine LAGREE (Vice-Skip)
3 : Laurent VERGNAUD
2 : Eva LAFAGE

Germany

3 : Mia HOEHNE (Vice-Skip)
2 : Klara-Hermine FOMM
1 : Analena JENTSCH

Hong Kong

4 : WONG Ashura
3 : YAN Martin
2 : HUNG Ling-Yue (Vice-Skip)

Hungary

4 : Blanka DENCSO (Vice-Skip)
3 : Gergely SZABO
2 : Ildiko SZEKERES

Ireland

3 : Kyle PARADIS (Vice-Skip)
2 : Arran CAMERON
1 : Craig WHYTE

Italy

3 : Marta LO DESERTO (Vice-Skip)
2 : Angela ROMEI
1 : Giulia ZARDINI LACEDELLI

Japan

3 : ONODERA Kaho
2 : OHMIYA Anna
1 : FUNAYAMA Yumie (Vice-Skip)

Kazakhstan

4 : Angelina EBAUYER
1 : Sitora ALLIYAROVA (Vice-Skip)

Korea

3 : KIM KyeongAe (Vice-Skip)
2 : KIM ChoHi
1 : KIM SeonYeong

Kosovo

4 : Mirjeta SHATRI
3 : Eric SHABAJ
2 : Eldena DAKAJ (Vice-Skip)

Latvia

4 : Dace SPILNERE-PUCINA
3 : Didzis PETERSONS
1 : Janis RUDZITIS (Vice-Skip)

Luxembourg

3 : Philippe GILTAIRE
2 : Michael ISENOR (Vice-Skip)
1 : Aljaz PENGOV BITENC

New Zealand

3 : Benjamin FREW
2 : Mhairi-Bronte DUNCAN
1 : Kieran FORD (Vice-Skip)

Nigeria

4 : Carolay COLE-STREHLOW
2 : Susana COLE (Vice-Skip)
1 : Harold WOODS III

Norway

4 : Eirin MESLOE
3 : Harald SKARSHEIM RIAN
1 : Wilhelm NAESS (Vice-Skip)

Poland

4 : Zuzanna RYBICKA
3 : Konrad STYCH
2 : Ewa NOGLY (Vice-Skip)

Russia

3 : Julia PORTUNOVA (Vice-Skip)
2 : Galina ARSENKINA
1 : Ekaterina KUZMINA

Scotland

3 : Victoria WRIGHT (Vice-Skip)
2 : Jennifer DODDS
1 : Lauren GRAY

Slovakia

3 : Frantisek PITONAK (Vice-Skip)
2 : Tomas PITONAK
1 : Peter PITONAK

Slovenia

3 : Tomas TISLER (Vice-Skip)
2 : Gasper URSIC
1 : Jost LAJOVEC

Spain

4 : Leire OTAEGI
3 : Mikel UNANUE
2 : Oihane OTAEGI (Vice-Skip)

Sweden

3 : Sara McMANUS (Vice-Skip)
2 : Agnes KNOCHENHAUER
1 : Sofia MABERGS

Switzerland

4 : Alina PAETZ (Vice-Skip)
2 : Esther NEUENSCHWANDER
1 : Melanie BARBEZAT

Turkey

4 : Alican KARATAS
3 : Oznur POLAT
2 : Ugurcan KARAGOZ (Vice-Skip)

United States

3 : Nina ROTH (Vice-Skip)
2 : Becca HAMILTON
1 : Tara PETERSON

Wales

4 : Laura BEEVER
3 : Andrew TANNER
2 : Dawn WATSON (Vice-Skip)