World Mixed Curling Championship 2019

12 October - 19 October 2019 Aberdeen, Scotland

#curling #WMxCC2019

loading animation

Andorra

2 : Ana ARCE (Vice-Skip)
3 : Valentin ORTIZ
4 : Lisa Anne FOWLER

Australia

2 : Kim FORGE (Vice-Skip)
3 : Steve JOHNS
4 : Anne POWELL

Austria

4 : Jill WITSCHEN (Vice-Skip)
1 : Gernot HIGATZBERGER
2 : Johanna HOESS

Belarus

1 : Dmitriy BARKAN (Vice-Skip)
2 : Marhartya DZIASHUK
3 : Vitali BURMISTRAU

Belgium

1 : Dirk HEYLEN (Vice-Skip)
2 : Danielle BERUS
3 : Stephane VANDERMEEREN

Brazil

2 : Alessandra BARROS (Vice-Skip)
1 : Marcio RODRIGUES
4 : Samanta YANG

Canada

2 : Meghan WALTER (Vice-Skip)
3 : Brendan BILAWKA
4 : Sara OLIVER

Chinese Taipei

2 : Ko YANG (Vice-Skip)
3 : Ken HSU
4 : Stephanie LEE

Croatia

2 : Zrinka MUHEK (Vice-Skip)
3 : Davor DZEPINA
4 : Marija SIMUNJAK

Czech Republic

1 : Dalibor MIKLIK (Vice-Skip)
3 : Samuel MOKRIS
4 : Martina MOKRISOVA

Denmark

2 : Jasmin LANDER (Vice-Skip)
3 : Henrik HOLTERMANN
4 : My LARSEN

England

1 : Stuart BRAND (Vice-Skip)
3 : Jonathan HAVERCROFT
4 : Kathryn SPAIN

Estonia

2 : Triin MADISSON (Vice-Skip)
3 : Mihhail VLASSOV
4 : Kaidi ELMIK

Finland

2 : Lotta IMMONEN
3 : Leo OUNI
4 : Tiina SUURIPAA (Vice-Skip)

France

2 : Eva LAFAGE
3 : Laurent VERGNAUD
4 : Celine LAGREE (Vice-Skip)

Germany

2 : Pia-Lisa SCHOELL
3 : Benny KAPP
4 : Petra TSCHETSCH (Vice-Skip)

Hong Kong

2 : Ling-Yue HUNG (Vice-Skip)
3 : Martin YAN
4 : Ashura WONG

Hungary

2 : Ildiko SZEKERES
3 : Gergely SZABO
4 : Blanka DENCSO (Vice-Skip)

Ireland

2 : Ailsa ANDERSON (Vice-Skip)
3 : Craig WHYTE
4 : Niamh BEGLEY LUKE

Italy

1 : Fabio SOLA (Vice-Skip)
3 : Julien Michele GENRE
4 : Sara ALIBERTI

Japan

2 : Momoha TABATA (Vice-Skip)
3 : Asei NAKAHARA
4 : Mina KOBAYASHI

Kazakhstan

1 : Sitora ALLIYAROVA (Vice-Skip)
4 : Angelina EBAUYER

Korea

2 : Hyeji JANG (Vice-Skip)
3 : Jaeik JEON
4 : Yujin SONG

Kosovo

2 : Eldena DAKAJ (Vice-Skip)
3 : Eric SHABAJ
4 : Mirjeta SHATRI

Latvia

1 : Janis RUDZITIS (Vice-Skip)
3 : Didzis PETERSONS
4 : Dace SPILNERE-PUCINA

Luxembourg

2 : Karen WAUTERS (Vice-Skip)
3 : Marc HUSI
4 : Susi BENOY

New Zealand

2 : Mhairi-Bronte DUNCAN
3 : Benjamin FREW
1 : Kieran FORD (Vice-Skip)

Nigeria

2 : Susana COLE (Vice-Skip)
1 : Harold WOODS III
4 : Carolay COLE-STREHLOW

Norway

1 : Wilhelm NAESS (Vice-Skip)
3 : Harald SKARSHEIM RIAN
4 : Eirin MESLOE

Poland

2 : Ewa NOGLY (Vice-Skip)
3 : Konrad STYCH
4 : Zuzanna RYBICKA

Russia

2 : Anastasia MOSKALEVA (Vice-Skip)
3 : Daniil GORYACHEV
4 : Daria MOROZOVA

Scotland

2 : Kirstin BOUSIE (Vice-Skip)
3 : Mark TAYLOR
4 : Katie McMILLAN

Slovakia

1 : Daniela MATULOVA (Vice-Skip)
3 : Slavka MAKOVNIKOVA
4 : Tomas PITONAK

Slovenia

2 : Nadja PIPAN
3 : Jost LAJOVEC
4 : Marusa GORISEK (Vice-Skip)

Spain

2 : Oihane OTAEGI (Vice-Skip)
3 : Mikel UNANUE
4 : Leire OTAEGI

Sweden

2 : Vilma AAHLSTROEM (Vice-Skip)
3 : Axel SJOEBERG
4 : Linda STENLUND

Switzerland

1 : Martin RIOS (Vice-Skip)
2 : Jenny PERRET
3 : Kevin WUNDERLIN

Turkey

2 : Ugurcan KARAGOZ (Vice-Skip)
3 : Oznur POLAT
4 : Alican KARATAS

United States

2 : Katherine GOURIANOVA (Vice-Skip)
3 : Eli CLAWSON
4 : Sydney MULLANEY

Wales

2 : Dawn WATSON (Vice-Skip)
3 : Andrew TANNER
4 : Laura BEEVER